Публікації

[node:title]

Бомба під бомбосховища: що не так з законом про обов’язкові укриття?

11.08.2022
7 хв. на прочитання

Бажання захистити цивільне населення від загроз війни інколи набуває не цілком відповідних форм. Кияни, приміром, масово скаржаться на рішення КМДА зупиняти муніципальний транспорт під час повітряної тривоги. Проблема в тому, що такі зупинки аж ніяк не корелюють із можливістю пасажирів швидко дістатися бомбосховищ. Їх, по суті, в місті й нема. Якщо не зараховувати до сховищ станції метро, підземні паркінги та підвали житлових будинків.

[node:title]

Як пов'язані між собою псевдореферендуми і ядерна зброя

10.08.2022
3 хв. на прочитання

Уляна СТЕЛЬМАШОВА

Чому так важливо усіма можливими способами завадити Росії провести "референдуми" на окупованих територіях? Це питання життя і смерті людей не тільки у цій частині України, але й у цілій Європі.

Почнемо здалеку. Тут варто розтлумачити юридичний бік питання, бо це має значення.

Так от. Росія і право – речі несумісні, але навіть пропагандисти держави-терориста розуміють юридичну нікчемність псевдореферендумів в окупованих районах Запорізької та Херсонської областей.

[node:title]

Міжнародні організації під час війни. Частина ІІІ. «Amnesty Іванушки International»

09.08.2022
9 хв. на прочитання

Досі найбільша кількість іронічних мемів припадала на долю ОБСЄ. Саме цю організацію зображували у вигляді трьох мавп, одна з яких затуляє долонькою рот, друга – очі, а третя – вуха. Нічого не чую, нічого не бачу, нічого нікому не скажу. Так креативні українці бачили діяльність цієї установи на Сході, починаючи з 2014 року.

"Гарячий" етап релокації пройшов. Що далі?

"Гарячий" етап релокації пройшов. Що далі?

05.08.2022
9 хв. на прочитання

Уляна Стельмашова

Коли майбутнім поколінням будуть розказувати про неймовірні історії на війні в Україні, то там обов'язково мають бути історії про релокацію бізнесу. Наприклад, про те, як підприємці демонтовували під обстрілами свої заводи, вантажили обладнання на кільканадцять вагонів і перевозили його подалі від бойових дій. А ще – про те, як в екстремальних умовах влада на усіх рівнях може максимально включитися у допомогу бізнесу.

[node:title]

Міжнародні організації під час війни. Частина ІІ. Червоний Хрест

04.08.2022
14 хв. на прочитання

Відразу домовимося, що ми чітко розрізнятимемо Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) та Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ). Це споріднені за місією та покликанням, але організаційно відмінні структури. До речі, віднедавна віцепрезидентом українського Червоного Хреста є урядовець та депутат попередніх років Павло Розенко. В інтерв’ю виданню «Новинарня» він дипломатично зауважує, що хотілось би, аби робота МКЧХ була більш ефективною.

[node:title]

Війна на Балканах відкладається. Принаймні до 1 вересня

02.08.2022
4 хв. на прочитання

Уляна СТЕЛЬМАШОВА

На вихідних особлива увага українців була прикута до нового загострення між Сербією та Косово. Існують побоювання, що Росія може використати Сербію для дестабілізації на Балканах і таким чином відвернути хоча б частину уваги від своєї війни в Україні. Побоювання мають сенс, бо Росія так і робить. Водночас є обережний оптимізм, що новий конфлікт на Балканах вдасться залагодити шляхом переговорів і компромісів.

Зараз важко прогнозувати розвиток подій. Але вважаємо за доцільне навести кілька фактів, які допоможуть змалювати ситуацію між Сербією та Косово.

[node:title]

Бути євреєм у Росії

01.08.2022
11 хв. на прочитання

Можна було б пограти словами та сенсами і зазначити, що бути євреєм в Росії (а до того в СРСР) означає нести важкий хрест, але зараз – не до жартів. 28 липня у Москві відбулися попередні слухання щодо заборони Єврейського агентства Сохнут – організації, яка допомагає наведенню мостів між Ізраїлем та євреями, котрі перебувають поза межами цієї держави. Простіше кажучи – сприяє репатріації, але не тільки. Самою забороною, втім, справа може не обмежитись: існує вірогідність, що Сохнут визнають «іноземним агентом».

[node:title]

Операція "Деколонізація"

29.07.2022
6 хв. на прочитання

Нравится не нравится – империя развалится. У Європі поки що несміливо, але все частіше починають говорити про постросійський світ. Більше 30 незалежних держав на місці сучасної РФ – таку карту представили учасники Форуму вільних народів Росії, який відбувся 22-24 липня у Празі. Розвал Росії може відбутися за кілька десятиліть, а може відбутися і за кілька тижнів. Процес пішов і важливо, щоб демонтаж імперії був контрольований.

[node:title]

Міжнародні організації під час війни. Частина І. «Безалкогольне пиво» ООН

28.07.2022
13 хв. на прочитання

У червні львів’яни випустили безалкогольне пиво, на банці якого зображена символіка ООН. Назва вибору розшифровується як Unfortunately non-alcoholic («На жаль, безалкогольне») та натякає на бездіяльність міжнародної організації у війні Росії з Україною, пояснив виробник. А випускати пиво почав «Холдинг емоцій! Fest», представники якого уточнюють, що дещиця алкоголю у напої все ж. Чого не скажеш про ООН – порох покинув порохівниці цієї організації вже давно, якщо він взагалі колись там був.

Наталія ЛЕБІДЬ

[node:title]

Як країни світу будували стіни на кордонах з ворогами

26.07.2022
6 хв. на прочитання

Уляна СТЕЛЬМАШОВА

Стіна на кордонах України з Росією та Білоруссю.

Насправді дуже хороша ідея. Україна повернеться до неї одразу після того, як ЗСУ виб'ють російських окупантів з нашої землі. Це вже має бути не символічна сітка, яку колишній прем'єр Арсеній Яценюк називав проєктом "Стіна". Піар-акції мають закінчуватися там, де обривається життя хоча б одного українця.

Тому на цей раз пора говорити про справжню суперсучасну фортифікаційну споруду по всій протяжності кордону з Мордором. Великий цивілізаційний мур.